Każdy z nas powinien pamiętać, że migrena to poważna sprawa

Jeżeli w dzisiejszych czasach ktoś uważa, że migrena to zwykły ból głowy tylko nieco silniejszy niż zazwyczaj jest w ogromnym błędzie. Tak naprawdę, to migrena jest poważnym schorzeniem, które dotyka coraz większą ilość ludzi. W dzisiejszych czasach na przykład migrena jest zaliczana do chorób cywilizacyjnych, czyli takich które są wywoływane przez różne czynniki środowiskowe, w których żyjemy na co dzień.

migrena to poważna sprawaTakimi czynnikami są między innymi stres (to przede wszystkim), a także różnego rodzaju złe odżywianie, brak snu, nadmierne przemęczenie organizmu i tym podobne, słowem wszystko to co wiąże się z pracą i rywalizacją. Każdy z nas tak naprawdę przez to jest narażony na migrenę dlatego też każdy z nas w równym stopniu powinien dbać o to, żeby migrena go nie dopadła ponieważ jeśli już się tak zdarzy wtedy naprawdę mamy małe szanse na to, żeby powrócić do stanu zdrowia, z przed migreny. W dzisiejszych czasach trzeba też pamiętać o wielu innych chorobach cywilizacyjnych, jednak z których migreny są najbardziej popularne i najbardziej lekceważone.

Otóż migrena jak już wcześniej wspominano często są kwalifikowane jako silniejsze bóle głowy, którym towarzyszy tak zwana aura, kiedy w rzeczywistości są to naprawdę ciężkie schorzenia mózgu. Wszystko wiąże się, bowiem ze złym przewodzeniem jonów w korze mózgowej. Migrena są to skurcze przedniego płata kory mózgowej, co właśnie wywołuje ogromny ból. Należy naprawdę robić wszystko żeby zwiększać świadomość ludzi co do, powagi choroby jaką jest migrena. Trzeba to robić ponieważ na przykład pracodawcy często uważają, że migrena to nie powód do zwalniania się z pracy, kiedy w istocie migrena jest na czołowym miejscu powodów, dla którego można od razu udać się do domu. Otóż napady migrenowe są naprawdę bardzo ciężkie. Oczywiście u każdego człowieka migreny inaczej się uwydatniają, jednak przeważnie jest to silny, pulsujący (najczęściej) ból głowy do tego nudności i/lub wymioty, a także gorsze widzenie, fotofobia i fonofobia, a czasem nawet wstręt do zapachów. Jak widać migrena to nie przelewki dlatego trzeba do niej poważnie podchodzić.

Miejsce na Twoją reklamę
Styczeń 2019
P W Ś C P S N
     
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031